rss
2018-01-20
źródło: Panasonic

Panasonic DP‑UB820 i DP‑UB420 pierwsze odtwarzacze Ultra HD Blu ray obsługujące HDR10+


Panasonic z przyjemnością informuje, że wprowadza na rynek najnowsze odtwarzacze Ultra HD Blu-ray Players, w tym dwa modele — DP‑UB820 i DP‑UB420 —obsługujące technologię dynamicznych metadanych HDR10+, czyli nową generację formatu HDR. Wraz z serią DP-UB330/DP-UB320, kolekcja na rok 2018 obejmuje cztery odtwarzacze — wszystkie z certyfikatem Ultra HD Premium.


● Cztery nowe odtwarzacze Ultra HD Blu-ray, w tym pierwsze modele obsługujące technologię dynamicznych metadanych HDR10+.
● Najnowsza generacja procesorów HCX zapewniających oszałamiającą jakość obrazu HDR.
● Łatwa obsługa bez użycia rąk, z wykorzystaniem poleceń głosowych Asystenta Google (wkrótce) i Amazon Alexa (wkrótce).
● W odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, model UB820 obsługuje również Dolby Vision.


W odtwarzaczach Ultra HD Blu-ray zastosowano procesor HCX opracowany i udoskonalony przez specjalistów z Hollywood. Owocem ich pracy jest fascynująca jakość treści odtwarzanej w domowych warunkach, w formie zgodnej z zamysłem artystów i wykonawców.


Odtwarzacze Panasonic Ultra HD* z 2018 roku można obsługiwać z wykorzystaniem poleceń głosowych Asystenta Google (wkrótce) i Amazon Alexa (wkrótce).


Funkcję szybkiego przewijania do przodu lub zatrzymania odtwarzania filmu można włączyć poleceniem głosowym skierowanym do urządzenia z Asystentem Google lub Amazon Alexa, bez konieczności sięgania po pilot zdalnego sterowania.


Maksymalne wykorzystanie potencjału HDR


Dwa nowe odtwarzacze Panasonic Ultra HD Blu-ray — modele UB820 i UB420 — obsługują*** technologię dynamicznych metadanych HDR10+, która oferuje widzowi szereg korzyści dzięki optymalizacji wrażeń z oglądania dla poszczególnych scen. HDR10+ to nowa, otwarta, beztantiemowa platforma dynamicznych metadanych opracowana wspólnie przez wytwórnię filmową 20th Century Fox oraz firmy Panasonic i Samsung. Dalszych informacji na temat programu licencji HDR10+ udziela biuro administracji licencji HDR+, z którym można skontaktować się, wysyłając e-mail na adres: info@hdr10plus.org.


Ponadto, w odpowiedzi na oczekiwania użytkowników, model UB820 obsługuje również Dolby Vision.


Obraz wysokiej jakości: autorska technologia udoskonalania obrazu zapewnia wierne odtwarzanie oryginalnego zapisu


Układ 4K w urządzeniach jest oparty na opracowanym przez firmę Panasonic procesorze HCX (Hollywood Cinema Experience) przeznaczonym do odtwarzaczy Ultra HD Blu-ray. Udoskonalono go poprzez zastosowanie unikatowego przetwarzania barw i gradacji w technologii wideo opracowanej przez Panasonic Hollywood Laboratory (PHL), czyli ośrodek badawczo-rozwojowy firmy odpowiedzialny za poprawę jakości obrazu Blu‑ray. Procesor HCX wprowadzony na rynek w ubiegłym roku odtwarza materiały wideo Ultra HD Blu-ray i 4K przesyłane za pośrednictwem internetu z niezwykłą precyzją kolorów i w optymalnej jasności.


Precyzyjne przetwarzanie barw


W modelach UB820, UB420 i UB330/320 zastosowano oryginalną funkcję 4K Direct Chroma Up-scaling, która odpowiada za konwersję rozdzielczości Full HD na 4K w celu wyświetlenia pięknych kolorów.


Optymalne przetwarzanie HDR


W miarę jak coraz więcej treści na dyskach i w serwisach streamingowych jest dostępnych w standardzie HDR, zdolność optymalnego odtwarzania takiego sygnału staje się istotną cechą urządzeń. Poza szerokim spektrum kontrastu, obraz z odtwarzacza Ultra HD Blu-ray musi zachowywać najdrobniejsze detale zarówno w ciemnych, jak i jasnych obszarach. W tym celu w nowych odtwarzaczach Panasonic zastosowano unikatową technologię obejmującą trzy funkcje korekty HDR.


1. Optymalizacja HDR*


Telewizory kompatybilne z HDR wykorzystują mapowanie tonów w celu dopasowania zakresu jasności obrazu do statycznych metadanych w treści, jednak osiągnięcie optymalnego efektu nie zawsze jest możliwe i zależy od producenta lub parametrów konkretnego modelu. Przenosząc mapowanie tonów do odtwarzacza, można uzyskać stabilną jakość obrazu HDR niezależnie od telewizora. Oryginalne technologie analizy i przetwarzania obrazu Panasonic pozwalają odtwarzać obraz HDR z wyższą rozdzielczością, a mapowanie tonów jest wykorzystywane do korekty jasności treści. Nawet obrazy HDR w zwykłym standardzie HDR10 oraz programy telewizyjne są wyświetlane w optymalnej jakości.


2. Konwersja z HDR na SDR (zoptymalizowane remapowanie tonów dla telewizora SDR)


W telewizorach, które nie są kompatybilne z technologią HDR (SDR TV) konwersja zakresu dynamicznego zapewnia wyświetlanie jaśniejszego i ładniejszego obrazu niż w przypadku zwykłych materiałów Blu-ray. Funkcja ta umożliwia maksymalizację ekspresji obrazu, co jest istotą Ultra HD Blu-ray.


3. Korekta HDR z uwzględnieniem różnych warunków oglądania


Nowe modele są wyposażone w funkcję korekty HDR, która zapewnia wierne odtwarzanie ciemnych i jasnych obszarów obrazu niezależnie od warunków otoczenia. Ciemne sceny oglądane w jasnym pomieszczeniu są niekiedy słabo widoczne i mogą wymagać korekty jasności. Ze względu na różnice parametrów sygnałów HDR i SDR, dotychczas stosowane funkcje korekty są niewystarczające. W modelach UB820, UB420 i UB330/320 zastosowano oryginalną technologię optymalizacji sygnału wideo HDR, która umożliwia swobodną regulację jasności obrazu HDR. Za pomocą przycisku ustawień HDR na pilocie zdalnego sterowania użytkownik może wybrać optymalne ustawienie w zależności od warunków otoczenia.


Wysoka jakość dźwięku: unikatowe technologie audio zapewniające bogactwo odtwarzanego dźwięku


7.1-kanałowe analogowe wyjście audio


UB820 obsługuje analogowy 7.1-kanałowy dźwięk poprzez bezpośrednie podłączenie do systemu kina domowego, dzięki czemu użytkownik może cieszyć się realistycznym dźwiękiem przestrzennym. Każde złącze jest pozłacane, a co za tym idzie, odporne na utlenianie i utrzymuje wysoką przewodność sygnału.


Twin HDMI Pure AV (dwa oddzielne wyjścia audio/wideo HDMI)


Urządzenia z serii UB820 i UB420 są wyposażone w dwa wyjścia HDMI — osobne dla sygnału TV (wideo 4K) i audio do wzmacniacza. Rozdzielenie sygnałów audio i wideo pozwala wyeliminować szumy oraz poprawić jakość odtwarzania zarówno obrazu, jak i dźwięku.


Odtwarzanie dźwięku w wysokiej rozdzielczości


Modele UB820, UB420 i UB330/320 zostały zaprojektowane z myślą o odtwarzaniu dźwięku w wysokiej rozdzielczości. Oprócz tradycyjnych formatów WAV/FLAC/MP3/AAC/WMA odtwarzają one również pliki muzyczne DSD (11,2 MHz*/5,6 MHz/2,8 MHz) ALAC i AIFF.


Aby cieszyć się muzyką o jakości porównywalnej do studyjnej, wystarczy podłączyć urządzenie do domowego systemu audio.


Cyfrowa symulacja dźwięku wzmacniacza lampowego z upsamplingiem


UB820 i UB420 wiernie naśladują charakterystyczne ciepłe i kojące dźwięki wzmacniaczy lampowych.


Wyjątkowym dźwiękiem można delektować się dzięki sześciu jego rodzajom powstającym w układzie symulującym lampy próżniowe z upsamplingiem 96 kHz/192 kHz.


W pełni funkcjonalne inteligentne połączenie z siecią ułatwia korzystanie z różnych źródeł 4K


Współpraca z asystentem głosowym


Odtwarzacze Panasonic Ultra HD* z 2018 roku można obsługiwać z wykorzystaniem poleceń głosowych Asystenta Google (wkrótce) i Amazon Alexa (wkrótce).


Poszczególne funkcje, takie jak szybkie przewijanie do przodu lub zatrzymanie odtwarzania, można włączyć poleceniem głosowym skierowanym do urządzenia z Asystentem Google lub Amazon Alexa, bez sięgania po pilot zdalnego sterowania. W przyszłości możliwe będzie także uruchamianie i obsługa aplikacji takich jak VOD.


Kompatybilność z 4K VOD (NETFLIX, YouTube* i Amazon****)


Dwa modele z kolekcji na 2018 rok — UB820 i UB420 — obsługują serwisy 4K VOD (wideo na żądanie), w tym NETFLIX, YouTube* i Amazon****, oferując najlepsze wrażenia z rozrywki wideo dla użytkowników oczekujących bezkompromisowej jakości obrazu i dźwięku przy odbiorze transmisji internetowych.


Odtwarzanie z kamery cyfrowej 4K oraz plików JPEG


Użytkownik odtwarzacza Panasonic Ultra HD z 2018 roku może również obejrzeć zawartość pliku wideo w jakości 4K (MP4) z aparatu fotograficznego lub kamery cyfrowej, a także przesyłać dane w formacie JPEG w rozdzielczości 4K, aby przywołać wspomnienia z wakacyjnych wyjazdów i podziwiać uchwycone w kadrze naturalne piękno.


Stylistyka: stylowy i kompaktowy wygląd odzwierciedla wysoką jakość


Stylistyka trójwymiarowego kryształu


Wszystkie te zaawansowane technologie mieszczą się w eleganckiej i kompaktowej obudowie, wykończonej w charakterystycznej dla urządzeń Panasonic stylistyce trójwymiarowego kryształu. Prosty, a zarazem przyciągający uwagę wygląd sprawia, że odtwarzacz pasuje do każdego telewizora z płaskim ekranem. Panel przedni odtwarzacza Ultra HD Blu-ray wykończono skośnymi cięciami ze wszystkich czterech stron, aby nadać mu subtelny, lecz niepowtarzalny wyraz.


* Z wyjątkiem serii UB330/320
**(Asystent głosowy, odpowiedni dla danego kraju lub języka)
*** W przypadku UB420 wymagana jest aktualizacja oprogramowania układowego.
**** Usługa Amazon Video jest dostępna tylko w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii.


Główne cechy odtwarzacza DP-UB820/824


Obraz wysokiej jakości


● Odtwarzanie Ultra HD Blu-ray (4K/HDR)
● Procesor HCX (Hollywood Cinema Experience) w odtwarzaczu Ultra HD Blu-ray
● Obsługa technologii dynamicznych metadanych HDR10+/Dolby Vision
● Procesor 4K High-Precision Chroma
● Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling
● Wyjście 4K 60p/50p/4:4:4
● Optymalizacja HDR
● Odtwarzanie Blu-ray DiscTM FULL HD 3D


Dźwięk wysokiej jakości


● 7.1-kanałowe analogowe wyjście audio
● TWIN HDMI PURE AV (dwa oddzielne wyjścia)
● Niezwykła czystość dźwięku
● Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process)
● Cyfrowa symulacja dźwięku wzmacniacza lampowego z upsamplingiem
● Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości (DSD (11,2 MHz/2,8 MHz/5,6 MHz), ALAC, FLAC, WAV, AIFF)
● Remastering dźwięku przestrzennego 192 kHz/96 kHz


Inteligentne funkcje


● Współpraca z asystentem głosowym (nazwa robocza)
● Obsługa 4K VOD (NETFLIX/YouTube/Amazon*²)
● Obsługa sieciowa 4K (wyświetlanie plików 4K JPEG/wideo)
● Aplikacje internetowe*¹
● DLNA (klient i odtwarzacz)
● Dostęp do dysku sieciowego
● Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
● Możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona/tabletu
● Przeglądarka internetowa*¹
● Wbudowana bezprzewodowa sieć LAN
● Stylowy graficzny interfejs użytkownika
● Aplikacja Quick Start
● Tapeta na ekranie głównym
● Sterowanie przez złącze HDMI


*¹ Wymaga szerokopasmowego dostępu do Internetu.
*² Usługa Amazon Video jest dostępna tylko w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii.
Główne cechy odtwarzacza DP-UB420/424


Obraz wysokiej jakości


● Odtwarzanie Ultra HD Blu-ray (4K/HDR)
● Procesor HCX (Hollywood Cinema Experience) w odtwarzaczu Ultra HD Blu-ray
● Obsługa technologii dynamicznych metadanych HDR10+*¹
● Procesor 4K High-Precision Chroma
● Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling
● Wyjście 4K 60p/50p/4:4:4
● Optymalizacja HDR
● Odtwarzanie Blu-ray DiscTM FULL HD 3D


Dźwięk wysokiej jakości


● TWIN HDMI PURE AV (dwa oddzielne wyjścia)
● Niezwykła czystość dźwięku
● Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process)
● Cyfrowa symulacja dźwięku wzmacniacza lampowego z upsamplingiem
● Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości (DSD (11,2 MHz/2,8 MHz/5,6 MHz), ALAC, FLAC, WAV, AIFF)
● Remastering dźwięku przestrzennego 192 kHz/96 kHz


Inteligentne funkcje


● Współpraca z asystentem głosowym (nazwa robocza)
● Obsługa 4K VOD (NETFLIX/ YouTube/ Amazon*³)
● Obsługa sieciowa 4K (wyświetlanie plików 4K JPEG/wideo)
● Aplikacje internetowe*²
● DLNA (klient i odtwarzacz)
● Dostęp do dysku sieciowego
● Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
● Możliwość wyświetlania obrazu ze smartfona/tabletu
● Przeglądarka internetowa*²*¹
● Wbudowana bezprzewodowa sieć LAN
● Stylowy graficzny interfejs użytkownika
● Aplikacja Quick Start
● Tapeta na ekranie głównym
● Sterowanie przez złącze HDMI


*¹ Dostępna po aktualizacji oprogramowania.
*² Wymaga szerokopasmowego łącza internetowego.
*³ Usługa Amazon Video jest dostępna tylko w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii.


Główne cechy odtwarzacza DP-UB330/320


Obraz wysokiej jakości


● Odtwarzanie Ultra HD Blu-ray (4K/HDR)
● Procesor HCX (Hollywood Cinema Experience) w odtwarzaczu Ultra HD Blu-ray
● Procesor 4K High-Precision Chroma
● Funkcja 4K Direct Chroma Up-scaling
● Wyjście 4K 60p/50p/4:4:4
● Odtwarzanie Blu-ray DiscTM FULL HD 3D


Dźwięk wysokiej jakości


● Czysty dźwięk przez HDMI (technologia HDMI Low Clock Jitter Process)
● Odtwarzanie dźwięku o wysokiej rozdzielczości (DSD (2.8MHz/5.6MHz), ALAC, FLAC, WAV, AIFF)


Inteligentne funkcje


● Obsługa 4K VOD (NETFLIX/Amazon*²)
● Obsługa sieciowa 4K (wyświetlanie plików 4K JPEG/wideo)
● Aplikacje internetowe*³
● DLNA (klient i odtwarzacz)
● Dostęp do dysku sieciowego
● Odtwarzanie z zewnętrznego dysku twardego
● Przeglądarka internetowa*³
● Wbudowana bezprzewodowa sieć LAN*¹
● Stylowy graficzny interfejs użytkownika
● Aplikacja Quick Start
● Tapeta na ekranie głównym
● Sterowanie przez złącze HDMI


*¹ Oprócz UB320.
*² Usługa Amazon Video jest dostępna tylko w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Austrii.
*³ Wymaga szerokopasmowego łącza internetowego.

Twój komentarz

podpis:

komentarz:

przepisz kod:


Inne newsy Panasonic
Dolby Vision
gadżety
HDR10+
kino domowe
media
technologie
Ultra HD

Best online casino bonuses https://aucasinosonline.com/casino-bonuses/

Best online blackjack casino games at https://onlineblackjack.money/.