rss
2016-02-10
źródło: Sony Professional

Sony rozwija koncepcję „Beyond Definition” prezentując najnowsze rozwiązania AV na targach ISE 2016


Firma Sony wraca na targi ISE, aby w ramach filozofii „Beyond Definition” pokazać sposób, w jaki jej najnowsza gama innowacyjnych rozwiązań AV inspiruje nowe zachowania w trakcie pracy i nauki, a także poprawia komunikację, współpracę oraz podejmowanie decyzji.


W tym roku Sony przedstawia zachwycające nowe stoisko, w którego skład wchodzi rozwiązanie DOME służące do prezentacji i symulacji. Stoisko zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić odwiedzającym głębokie, zachwycające doświadczenia i umożliwić odkrycie rozwiązań dla firm, edukacji i sprzedaży detalicznej. Ponadto Sony zaprezentuje szereg ofert z zakresu projekcji AV i wyświetlaczy dla tych rynków:


Rozwiązania dla firm i edukacji


Odwiedzający targi ISE odkryją, w jaki sposób szeroka gama rozwiązań dla firm i edukacji firmy Sony jest dopasowana do konkretnych potrzeb klientów oraz jak może przekształcić otoczenie w twórcze miejsce poprawiające jakość pracy lub nauki.
Sony kontynuuje wprowadzanie technologii laserowego źródła światła i przedstawia najnowsze projektory oparte o tę technologię (Z-Phosphor™) pracujące w średnim zakresie jasności. Są one dostosowane do szerokiej gamy zastosowań, w tym rozwiązań edukacyjnych, firmowych lub obsługi dużych imprez. Dostępne są dwa nowe modele o jasności 5000 i 6000 lumenów. Nowe modele to VPL-FWZ65 (6000 lm WXGA) oraz VPL-FWZ60 (5000 lm WXGA). Rozszerzają one bieżącą gamę profesjonalnych projektorów laserowych do łącznie 9 modeli, które obejmują jasności od 2000 do 7000 lumenów.


Firma Sony realizuje swoją dwutorową strategię i w dalszym ciągu będzie równolegle oferować laserowe projektory instalacyjne 3LCD oraz ich odpowiedniki wyposażone w tradycyjną lampę. W związku z tym firma Sony przedstawia dwa nowe projektory lampowe, modele VPL-FW65 (6300 lm WXGA) i VPL-FW60 (5200 lm WXGA), aby zapewnić użytkownikom więcej opcji instalacji, które mogą być lepiej dopasowane do zastosowań opartych na projekcji lampowej. Wszystkie cztery nowe modele wykorzystują technologię paneli BrightEra®, dzięki czemu odznaczają się żywą, naturalną kolorystyką wyświetlanego obrazu.


Przełomowe rozwiązanie Sony do obsługi spotkań konferencyjnych, Vision Presenter, jest prezentowane na targach ISE 2016 z funkcją interakcji dotykowej. Vision Presenter pozwala łączyć na jednym ekranie różnorodne materiały i tworzyć dynamiczne prezentacje, które obsługuje się jednym palcem. Firma Sony demonstruje sposób, w jaki prezenterzy mogą angażować zarówno publiczność zdalną, jak i osoby siedzące w sali konferencyjnej, łącząc rozwiązanie Vision Presenter z profesjonalnym wyświetlaczem BRAVIA 75'', nakładką dotykową i kamerą SRG-300SE, podczas gdy treść źródłowa jest kontrolowana za pośrednictwem tabletu Xperia.


Podczas tegorocznych targów Sony prezentuje również swoje najnowsze innowacje związane z prezentacją i symulacją opartą na projekcji laserowej 4K, podkreślając swoją pozycję lidera w zakresie technologii:


•Prezentacja projektora laserowego VPL-GTZ270 4K SXRD™: dwa połączone projektory VPL-GTZ270 o jasności 5000 lumenów, zaprojektowane z myślą o planetariach, parkach tematycznych, muzeach i rynku detalicznym, wykorzystują obszar 8K × 2K o połączonych obrazach. Ponadto dwa modele VPL-GTZ270 zostaną wykorzystane w zachwycającej kopule stanowiska, oferując zwiedzającym niezwykle wciągający obraz dzięki zastosowaniu technologii SXRD 4K Sony, laserowego źródła światła oraz technologii przetwarzania sygnału o dużej przepływności.


•VPL-GTZ1 4K – projekcja laserowa z ultramałej odległości: Model VPL-GTZ1 jest doskonałym projektorem do zastosowań komercyjnych i B2B, w których wymaga się zachwycającej jakości obrazu, np. w muzeach i środowiskach symulacyjnych lub szkoleniowych, ponieważ zapewnia całkowicie nowe, imponujące wrażenia. VPL-GTZ1 generuje obraz o nieprzeciętnej jakości i jasności 2000 lumenów, jednocześnie zapewniając niski całkowity koszt utrzymania (TCO). Spodziewany czas eksploatacji wynosi 20 000 godzin, przy czym konserwacja urządzenia praktycznie nie jest wymagana*. Odwiedzający zobaczą również, w jaki sposób ekran minimalizujący wpływ oświetlenia otoczenia pozwala uzyskać obraz w jakości 4K przy silnym oświetleniu otoczenia. Ponadto Sony przedstawia wykorzystanie technologii IP do rozprowadzania treści HD i 4K w czasie rzeczywistym z użyciem projektora jako przykładowego rozwiązania do dystrybucji treści AV na dużym obszarze z możliwością rozproszenia jej w wielu miejscach i formatach, w tym w Full HD i 4K


Wraz z wiodącą na rynku technologią laserową, Sony podkreśla swoje nowe, przystępne cenowo rozwiązania do zdalnej współpracy wideo, dopasowane do potrzeb edukacji wyższej i środowisk korporacyjnych. Umożliwiają one proste nawiązywanie łączności z wieloma miejscami i współpracę pomiędzy personelem, nauczycielami i studentami.


Odwiedzający zobaczą:


•Całkowicie nową kamerę SRG-120DS PTZ od Sony — idealne rozwiązanie do wielu zastosowań: od konferencji wideo po nagrywanie wykładów. Wysoka jakość obiektywu z 12-krotnym zoomem optycznym oraz czuły przetwornik Exmor™ CMOS gwarantują płynny, szczegółowy obraz Full HD. Dzięki wyjściowemu sygnałowi wideo 3G-SDI kamera SRG-120DS jest doskonale przygotowana na integrację w dużych salach konferencyjnych i audytoriach wymagających zastosowania długich kabli


•Więcej możliwości sterowania SRG-120DU. SRG-120DU to wszechstronna kamera o wysokiej jakości zapewniająca funkcje PTZ w dowolnej sali konferencyjnej lub kliencie oprogramowania za pośrednictwem prostego połączenia kablem USB. Na targach ISE została przedstawiona druga wersja tego modelu, która umożliwia przesyłanie strumieniowe materiału video w jakości HD za pośrednictwem portów USB 3.0 lub USB 2.0. Ponadto obsługuje ona interfejs V4L2 (wideo w systemach Linux)


•Całkowicie nowe rozwiązanie Sony PCS-MCS1 zapewnia najwyższą prostotę w kontekście dowolnych wymagań łączności MCU. Brak stałego punktu końcowego do prowadzenia spotkania, brak skomplikowanego zarządzania, konfiguracji połączeń ani administratora do zarządzania połączeniami.


Rozwiązania dla mediów


Firma Sony wystawia na targach ISE gamę rozwiązań dla mediów, które sprostają wymaganiom każdego budżetu i wszelkich zastosowań w środowiskach korporacyjnych, edukacyjnych i wydarzeń na żywo.
Demonstrujemy, w jaki sposób wszechstronne mobilne studio Anycast Touch AWS-750 do produkcji na żywo zapewnia zgodność z szeroką gamą naszych zdalnych kamer SRG i BRC, tworząc idealne połączenie przystępnego cenowo oraz łatwego w obsłudze rozwiązania do produkcji na żywo.


Sony przedstawia również szeroką gamę kamer odpowiednich do różnych scenariuszy filmowania i obsługujących jakość Full HD lub 4K.


Na tegorocznym stoisku można znaleźć:


•PXW-FS5, doskonałą, ręczną kamerę 4K o niezwykle prostej obsłudze. Jest ona lekka, wytrzymała, uniwersalna oraz w pełni mobilna


•PXW-X70, kompaktową kamerę XDCAM, wyposażoną w 1-calowy przetwornik obrazu CMOS Exmor R z możliwością aktualizacji do 4K


•HXR-NX100, kompaktową, ręczną kamerę NXCAM z 1-calowym przetwornikiem CMOS Exmor R


Odwiedzający mogą również zobaczyć PMW-PZ1, samodzielny odtwarzacz multimedialny 4K i HD. PMW-PZ1 jest wszechstronnym urządzeniem umożliwiającym odtwarzanie bogatych treści z najróżniejszych źródeł. Urządzenie to wykorzystuje interfejs USB-3 i obsługuje wszystkie kodeki od rozdzielczości HD po 4K z liczbą klatek na sekundę do 60P.


Rozwiązania związane z oznakowaniem w handlu i bezpieczeństwem
Na targach ISE firma Sony przedstawia także rozwiązania związane z oznakowaniem w handlu i bezpieczeństwem. Będzie również przedstawiać swoje rozwiązania w zakresie tworzenia treści oznakowania, kontroli bezpieczeństwa oraz wideomonitoringu gwarantujące spokój ducha zarówno sprzedawcom detalicznym, jak i specjalistom do spraw bezpieczeństwa.


We współpracy z PresTop, wiodącym producentem produktów wykorzystujących ekrany dotykowe, Sony zaprezentuje swoje nowe rozwiązanie Touch do monitorów profesjonalnych BRAVIA. Razem z PresTop firma Sony zapewnia wyświetlacze do informacji handlowej wykorzystywane przez dotykowe punkty wskazujące drogę na targach ISE, które ułatwiają odwiedzającym znalezienie drogi na targach. Wyświetlacze BRAVIA B2B umożliwiają sprzedawcom wykorzystanie łatwych w obsłudze i interaktywnych rozwiązań do oznakowania cyfrowego w celu budowania trwałych, bliskich relacji z klientem i umacniania marki. Łącząc format portretowy, zaawansowaną łączność, obsługę dotykową oraz oprogramowanie TDM Digital Signage, najnowsza gama BRAVIA B2B umożliwia bezpośrednią interakcję z cyfrowymi wyświetlaczami przy zachowaniu niskich kosztów utrzymania.


Kolejnym ważnym punktem w tej sekcji będzie SNC-VM772R, kamera IP 4K i 20 MP stworzona z myślą o trudnych sytuacjach. Kamera cechuje się wysoką czułością, wąskim wykorzystywanym pasmem i zachwycającą wydajnością przy słabym oświetleniu. Technologia kamer IP firmy Sony utrzymuje najwyższą jakość obrazu na rynku w każdym oświetleniu z jednoczesną optymalizacją przepustowości. Jest to w pełni zintegrowany pakiet wykorzystujący inteligentne rozwiązania takie jak wykrywanie i śledzenia obiektów.


— „Najnowsza gama zintegrowanych rozwiązań AV firmy Sony została opracowana przy ścisłej współpracy z naszymi partnerami z całego świata. W tym roku, odwiedzający nasze nowe, imponujące stanowisko zobaczą, w jaki sposób rozwiązania te można dostosować do własnych potrzeb. Dowiedzą się też, jak mogą inspirować użytkowników końcowych do przyjmowania nowych zachowań podczas pracy i nauki, a także usprawnić komunikację, współpracę oraz podejmowanie decyzji” — powiedział damien Weissenburger, dyrektor grupy Corporate & Education Solutions, Sony Professional Europe.
Po dodatkowe informacje dotyczące rozwiązań AV Sony zapraszamy na targi ISE 2016 (stanowisko 1-H120)

słowa kluczowe: 4K, Europa, Polska, Sony, Świat,

Twój komentarz

podpis:

komentarz:

przepisz kod:


Inne newsy Sony
foto
gadżety
kino domowe
projektory
Ultra HD

Best online casino bonuses https://aucasinosonline.com/casino-bonuses/

Best online blackjack casino games at https://onlineblackjack.money/.