rss
2014-05-13
źródło: Maxaudio

Onkyo TX-NR838 amplituner 7.2 z HDCP 2.2 i HDMI Zone 2

Urzekająca rozrywka, dokładnie taka jaką lubisz. Wzmacniamy nie tylko dźwięk, ale także emocje.


Onkyo przedstawia amplituner TX-N838, który stworzony został by dostarczać krystalicznie czystej potężnej analogowej mocy twoim głośnikom i wzmacniać wielokrotnie Twoje emocje. Bez względu na to czy jesteś tradycjonalistą chcącym wsłuchiwać się w dźwięki zapisane na płycie gramofonowej, czy oczekujesz wielkiej dawki adrenaliny wstrzykiwanej w żyły podczas oglądania filmu i słuchania ścieżki dźwiękowej, czy też jesteś miłośnikiem gier komputerowych, dostaniesz wszystkiego czego potrzebujesz. Ten solidny amplituner klasy średniej posiada siedem wydajnych wzmacniaczy zapewniających bardzo wysokie wartości prądu wyjściowego. Zbudowane w oparciu o technologię WRAT, w konfiguracji trójstopniowych odwróconych obwodów Darlingtona, dzięki niskiej impedancji wyjściowej mogą z łatwością wysterować dowolne kolumny głośnikowe.


W amplitunerze obwody cyfrowe są fizyczne oddzielone od obwodów analogowych. Dzięki technice Pure Direct Analog Path, sygnał analogowy np. z gramofonu lub z innego źródła oferującego bardzo wysoką jakość, trafia bezpośrednio z przedwzmacniacza do stopni wzmacniaczy końcowych przy równoczesnym wyłączeniu wszystkich obwodów cyfrowych, co zapewnia mu niespotykaną we wzmacniaczach multikanałowych czystość. Efektem jest nieskazitelny dźwięk pozbawiony jakichkolwiek szumów generowanych przez obwody wizyjne i cyfrowe. Skrócona do minimum ścieżka sygnałowa pozwala ukazać unikalne brzmienie muzyki odtwarzanej z płyty gramofonowej, CD lub SACD

Najnowszy Onkyo posiada certyfikat THX Select2 Plus. By go zdobyć przeszedł ponad 2000 testów laboratoryjnych obejmujących wszystkie aspekty reprodukcji i użytkowania. To gwarantuje osiągnięcie w warunkach domowych takiej samej głośności i poziomu zniekształceń, jaką uzyskuje się w certyfikowanym kinie podczasreprodukowania ścieżki filmowej. W domu możesz usłyszeć wszystko i dokładnie tak jak wymyślił to realizator dźwięku.

TX-NR838 posiada siedem wejść HDMI (sześć na tylnej ściance i jedno na froncie z funkcją MHL) oraz dwa wyjścia (jedno z nich może dostarczyć sygnału HDMI do strefy Zone 2). Wszystkie wejścia akceptują sygnał Ultra HD 4K/60Hz, a dodatkowo wejście numer 3 na panelu tylnym i wyjście „main” współpracują z sygnałem wideo zabezpieczonym kodem antypirackim HDCP 2.2. Wszystkie programy Ultra HD nadawane na żywo oraz transmitowane w internecie, bądź tez zarejestrowane na fizycznych nośnikach, będą musiały być takim kodem zabezpieczone. Amplitunery, które nie będą współpracować z kodem HDCP 2.2 będą mogły jedynie przesłać taki sygnał do telewizora/projektora ze standardową rozdzielczością 480i/576i. Już obecnie większość wytwórni filmowych w Hollywood adaptuje kod HDCP 2.2 do swoich produktów Full HD i 4K, także do tych filmów przesyłanych za pośrednictwem internetu.


Dzięki procesorowi Marvell Qdeo™, wszystkie sygnały wizyjne o standardowej rozdzielczości np. ze starszych konsol, odtwarzaczy DVD, odtworzone z media playera mogą być przeskalowane do rozdzielczości Full HD lub Ultra HD (jeżeli używamy telewizora o takiej rozdzielczości).

Wbudowane Wi-Fi i możliwość połączenia DLNA, zapewniają prosty streaming muzyki o wysokiej rozdzielczości z PC lub serwera z obsługą bibliotek przez Remote app. System może obsługiwać szeroka gamę sygnałów audio z: 5.6 MHz DSD, DolbyŸTrueHD i bardzo bezstratne pliki 192kHz/24-bit FLAC i WAV.


Miłośnicy bezprzewodowego przesyłania muzyki mogą wykorzystać Bluetooth 2.1 +EDR lub Wi-Fi. Oba amplitunery mogą współpracować z panelami: Deezer, AUPEO!, Spotify, a wyszukiwanie może być przeprowadzone przez darmowy Onkyo Remote app. Można też oczywiście słuchać niezliczonej ilości stacji radiowych umieszczonych w internecie. Funkcja InstaPrevue™ pozwala użytkownikowi podejrzeć sygnały wideo jakie dochodzą z urządzeń podłączonych do wejść HDMI i wybrać najbardziej w tej chwili odpowiedni.

W amplitunerze TX-NR838 zastosowano najnowszą kalibrację AccuEQ. Jej zaletą jest nieingerowanie w brzmienie głośników przednich L i P, co zapewnia zachowanie ich niepowtarzalnego brzmienia. System błyskawicznie dopasowuje do brzmienia frontów charakterystykę pozostałych głośników tak by wyrównać brzmienie całego systemu.

Zaawansowany procesor DSP Advanced Music Optimizer, polepsza jakość reprodukcji skompresowanego dźwięku, dostarczonego do urządzenia również przy pomocy Bluetooth, zapewniając przy tym miłośnikom dwukanałowego dźwięku wspaniałe wrażenia.

Technologie w TX-NR838:


Onkyo dostarcza emocje

Kierowcy sportowi nie pokonują całych tras z prędkością maksymalną. Ważne są także przyspieszenia, hamowania czy pokonywanie zakrętów. Podobnie w amplitunerach A/V – moc wyjściowa w watach mówi nam o głośności, ale nie o jakości dźwięku. Prawdziwym testem dla wzmacniaczy jest zdolność do wytwarzanie wysokich prądów. Wysoka wartość wyjściowego prądu zapewnia bardzo dobrą kontrolę nad membranami głośników, a tym samym zapewnia bardzo dokładne odtwarzanie dynamiki dźwięku, a także umiejętność natychmiastowego przejścia od cichutkich pasaży po bardzo głośne forte całej orkiestry. To jest podstawa filozofii odtwarzania dźwięku głoszonej przez Onkyo. Taki przekaz można nie tylko usłyszeć ale wręcz poczuć.


Zaprojektowany dla czystej radości

Wysoki prąd wyjściowy uzyskuje się we wzmacniaczach WRAT (Wide Range Amplifier Technology). Cała wyrafinowana konstrukcja analogowa opiera się na potężnym transformatorze (pobór mocy 720W), stosowanych wyłącznie w sprzęcie audio i stworzonych dla Onkyo kondensatorach o pojemności 15,000 μF, oraz na niskoimpedancyjnych miedzianych magistralach prądowych. Dochodzą do tego wzmacniacze końcowe zbudowane w konfiguracji trójstopniowych odwróconych obwodów Darlingtona, które zapewniają bardzo niską impedancję wyjściową i minimalne zniekształcenia. Całość poparta ponad sześćdziesięcioletnim doświadczeniem inżynierów Onkyo, zapewnia jakość reprodukcji dźwięku niespotykaną dotychczas w sprzęcie wielokanałowym w tej klasie cenowej.


Podziel się sygnałem HD w na TV w ZONE 2

Wyjście HDMI SUB/ZONE 2 OUT zapewnia możliwość wyświetlenia obrazu na telewizorze umieszczonym w drugiej strefie z łatwą kontrolą całości ze smartfonu.

THXŸ Select2™ Plus – wzorcowy dźwięk przestrzenny

Amplituner posiada certyfikat THX Select2 Plus, który gwarantuje Ci przeżycia dźwiękowe w twoim pokoju takie same jak w wielkim profesjonalnym kinie z certyfikatem THX. By go zdobyć urządzenie przeszło ponad 2000 testów laboratoryjnych zawierających ponad 14000 informacji obejmujących wszystkie aspekty reprodukcji i użytkowania. To gwarantuje osiągnięcie w warunkach domowych takiej samej głośności i poziomu zniekształceń, jaką uzyskuje się w certyfikowanym kinie. W domu możesz usłyszeć wszystko i dokładnie tak jak wymyślił to realizator dźwięku. THX Select2 Plus rekomendowany jest do pomieszczeń w których widz siedzi 3-4 metry od ekranu.


Z najnowszymi łączami HDMI – gotowy na przyszłość

Wyobraź sobie, że grasz w najnowszy hit RPG, który wyświetlany jest na Twoim Ultra TV z zapierającą dech w piersiach częstotliwością 60Hz. Teraz dodaj do tego grzmiący z całej siły dźwięk przestrzenny 7.2 generowany przez Onkyo TX-NR838. Z najnowszym amplitunerem ten sen może się ziścić. Nawet jeżeli nie planujesz modernizacji swojego ekranu, dobrze mieć świadomość, że TX-NR838 jest gotowy na przyszłość.


Obsługuje HDCP 2.2 – zezwala na streaming 4K

Studia filmowe z Hollywood, nadawcy telewizyjni i serwisy oferujące streaming wideo, zapowiadają ochronę swoich produkcji 4K i przyszłych Full HD przed kopiowaniem przez wykorzystanie kodu HDCP 2.2. Ważne jest, że Twój nowy amplituner TX-NR838 jest jednym z pierwszych na świecie, który go obsługuje. Dzięki temu jest gotowy do współpracy z następną generacją programów zrealizowanych w Ultra HD.


Stream Direct ze smartfona i tabletu

By korzystać z bezstratnego streamingu dźwięku, dotknij ikony Onkyo Remote App, uruchamiającej wgrany do Twojego smartfona lub tabletu program sterujący. Przy jego pomocy znajdziesz swoją ukochaną muzykę, którą będziesz mógł przesłać do TX-NR838 i pozwolić wszystkim by słuchali dokładnie tego co lubisz. Dla użytkowników urządzeń procujących na iOSie dostępny jest darmowy korektor graficzny korygujący brzmienie tak jak lubisz – Onkyo HF Player.


Stream Network – audio wysokiej rozdzielczości

Amplitunery Onkyo zaprojektowane są tak by móc odtwarzać streaming audio o wysokiej rozdzielczości i być maksymalnie łatwymi w obsłudze. Użyj aplikacji Onkyo Remote App do znalezienia albumów z plikami 192/24 i 96/24 (łącznie z DSD 5.6 MHz) na komputerze czy serwerze NAS i rozkoszuj się jasnością, głębią i detalicznością muzyki w wysokiej rozdzielczości.


AccuEQ Room Calibration


AccuEQ optymalizuje reprodukcję dźwięku przestrzennego i dwukanałowego pod względem miejsca odsłuchu. W szczególności AccuEQ wydobywa umiejętności i osiągi głośników przednich, aby słuchana muzyka stereo było bardziej ekscytująca i dynamiczna. System analizuje ustawienia głośników i akustykę pomieszczenia z jednego miejsca odsłuchowego (co upraszcza proces kalibracji) i optymalizuje pasmo przenoszenia oraz poziomy wyjściowe dla poszczególnych kanałów a wszystko po to by uzyskać doskonałą jakości reprodukowanego dźwięku.


Właściwości Onkyo TX-NR838


Funkcje zaawansowane

 THX Select2 Plus
 Porty HDMI 4K/60Hz *1
 Obsługuje HDCP 2.2 – zgodność ze streamingiem programów i filmów 4K/Full HD*2
 Wyjście HDMI dla strefy drugiej (Zone 2)
 Wbudowane Wi-FiŸ certyfikat zgodności Wireless LAN
 Bluetooth Version 2.1 + EDR (Profile: A2DP v1.2, AVRCP v1.3) z Advanced Music Optimizer DSP Technology
 Trójstopniowe odwrócone stopnie Darlingtona
 Selekcjonowane kondensatory przeznaczone dla sprzętu audio, wytrzymujące wysokie prądy
 Bardzo solidny transformator dostarczający potężnej energii amplitunerowi
 Tryb Pure Direct Analog Path
 Skalowanie do 4K dzięki Marvell Qdeo (sygnał z wejścia HDMI)
 Obsługiwanie radia internetowego (TuneIn)
 Obsługiwanie serwisów muzycznych (PandoraŸ, Sptify, AUPEO!, Deezer)*3
 Odtwarzanie plików audio: skompresowanych, bezstratnych i o wysokiej rozdzielczości z sieci lokalnej (MP3, WMA, WMA Lossless, FLAC, WAV, Ogg Vorbis, AAC, Apple Lossless, DSD 5,6 MHz, LPCM*4, DolbyŸ TrueHD)
 AccuEQ – kalibracja dźwięku w pokoju odsłuchowym (mikrofon w komplecie)
 DolbyŸ Pro LogicŸ IIz - siedmiokanałowy dźwięk przestrzenny
 Advanced Music Optimizer – polepszone odtwarzanie dźwięku skompresowanego (również dostarczanego przez Bluetooth)
 Kontrola i streaming audio dzięki Onkyo Remote Streaming Apps dla iPod touch/iPhone *5, i urządzeń na Androidzie *6
 MHL™ – wideo i stop klatki 1080p ze smartfonów i tabletów – HDMI na panelu przednim
 InstaPreview™ – podgląd sygnałów ze źródeł dopiętych do wejść HDMI
 PM Bass Boost – głęboki bas i czyste tony średnie
 Wyjście głośnikowe Zone 2 i Zone 2/3 Line-Out nagłośnienie dodatkowych pomieszczeń
 Tryb Whole House – synchronizacja audio we wszystkich strefach
 Bi-Amping dla kanałów przednich
 Wyjście Pre-Outs 7.2

*1 Zgodne z 4K/60 są wejścia HDMI 1/2/3/4 oraz wejście na froncie, wyjścia Main Out i Sub Out.
*2 HDCP 2.2 dostępny wyłącznie na wejściu HDMI 3 i wyjściu Main Out.
*3 Serwisy dostępne w zależności od region, niektóre mogą wymagają wgrania własnego oprogramowania.
*4 LPCM jest dostępny wyłącznie przez DLNA.
*5 Kompatybilne z iPod touch (3 generacja lub nowszy) i iPhone 3GS lub nowszy. Wszystkie modele pracujące na iOS 4.2 lub nowszym.
*6 Wymaga Android OS 2.1 lub nowszego.

Właściwości wzmacniaczy


 Moc wyjściowa: 180W/kanał (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, wysterowany 1 kanał, IEC)
 Moc wyjściowa: 215W/kanał (6 Ω, 1 kHz, 1% THD, wysterowany 1 kanał, JEITA)
 Technologia budowy wzmacniaczy WRAT (Wide Range Amplifier Technology)
 Masywny wysokoprądowy transformat zasilający: H.C.P.S. (High Current Power Supply)
 Pobór mocy 720W
 Wzmacniacze wykonane na tranzystorach
 Obwód: Optimum Gain Volume – bardzo wysoki odstęp od zakłóceń przy niskiej głośności
 Technologia PLL (Phase Locked Loop) – czyszczenie zniekształceń Jitter z sygnału na wejściu S/PDIF (koaksjalnym)


Właściwości przetwarzania sygnału

 HDMI – 4K/60 Hz, 3D, Audio Return Channel, DeepColor™, x.v.Color™, LipSync, DolbyŸ TrueHD, DTS-HD Master Audio™, DVD-Audio, Super Audio CD, Multichannel PCM i CEC
 Dekodery DolbyŸ TrueHD i DTS-HD Master Audio™
 8 przetworników D/A – Texas Instruments Burr-Brown 192 kHz/24-Bit (jeden na każdy kanał)
 Podwójny 32-Bit procesor DSP
 4 tryby DSP dla udźwiękowienia gier: Rock, Sports, Action, RPG
 Tryb Theater-Dimensional Virtual Surround – dźwięk przestrzenny z dwóch głośników
 Tryb Direct
 Tryb Pure Audio – odtwarzany jest czysty dźwięk, wyłączone wszystkie obwody nie biorące udziału w aktualnym odtwarzaniu dźwięku (obwody wizyjne, wyświetlacz itp.)


Podłączenia

 Wejścia HDMI (6 tył/1przód), 2 wyjścia HDMI
 Port USB (przód) – odtwarzanie zawartości pamięci flash
 Wejście/wyjście komponent (720p/1080i)
 4 wejścia kompozytowe (1przód/3 tył) / 1 wyjście
 5 wejść cyfrowych audio (2 optyczne i 3 koaksjalne)
 7 wejść analogowych
 Wejście gramofonowe
 2 równoległe wyjścia na subwoofer (regulowane łącznie)
 Gniazda głośnikowe kodowane kolorami, akceptujące wtyki bananowe
 Wyjście słuchawkowe
 IR, 12 V Trigger Out (Zone 2), port RS232


Inne właściwości


 Regulowana zwrotnica dla każdego kanału (40/50/60/70/80/90/100/120/150/200 Hz)
 Synchronizacja A/V (do 800ms w krokach co 10ms do 48kHz)
 Graficzne OSD na HDMI z Quick Set-Up i Home Menu
 Funkcja Hybrid Standby z przejściem sygnału urządzeń podłączonych po HDMI przy wyłączonym amplitunerze
 Regulacja niskie/wysokie dla kanałów L/P
 3 tryby pracy wyświetlacza (Normal/Dim/Dimmer)
 Znacznik na gałce głośności On/Off
 Tuner FM z RDS (PS/RT/PTY/TP)
 40 pamięci FM/AM
 Certyfikat DLNA Version 1.5
 Update oprogramowania przez Ethernet lub USB
 RIHD (Remote Interactive Over HDMI)
 Aluminiowy panel frontowy I aluminiowa gałka
 Kompatybilny z dokami przeznaczonymi dla iPod’a/iPhone’a – AirPlay DS-A5
 Odłączany przewód zasilający
 Pilot zdalnego sterowania programowalny przy pomocy kodów sterujący produktami innymi producentów.
 Waga 15,5 kg


słowa kluczowe: Europa, HDCP 2.2, Onkyo, Polska, Świat, Ultra HD,

Twój komentarz

podpis:

komentarz:

przepisz kod:


Inne newsy Onkyo
3D TV
HDTV
kino domowe
mobilne
smartfony / tablety
technologie
Ultra HD

Best online casino bonuses https://aucasinosonline.com/casino-bonuses/

Best online blackjack casino games at https://onlineblackjack.money/.